SN100C Çubuk Lehim

SN100C, kalay-bakır-nikel ve germanyumdan oluşan, gümüş içermeyen, ötektik bir kurşunsuz lehimdir ve mikro alaşımlı katkı maddeleri (<500 ppm) ile üretilmektedir. STANNOL tarafından lisanslanan ve üretilen SN100C, NIHON Superior tarafından geliştirilmiştir. Dünya çapında kabul görmüş ve Avrupa’da en çok kullanılan lehim alaşımı olan SN100C, PCB’lerden ve bileşenlerinden lehim banyosuna bakır sızıntısını etkin bir şekilde azaltır ve diğer kurşunsuz alaşımlar ile karşılaştırıldığında içerdiği Germanyum sayesinde cüruf oluşumunu minimuma indirir.

Ürün Avantajları

 • Diğer kurşunsuz alaşımlara göre daha ince tane yapısı ve daha parlak yüzey
 • Ötektik alaşım (227 ° C’de tanımlanmış erime noktası)
 • Cüruf oluşumunun azaltılması – para tasarrufu sağlar
 • Çok iyi ıslanma özellikleri
 • Geleneksel alaşımları kıyasla bakır ve diğer metallerin çözünme hızlarında azalma görülür ve lehim banyolarının ömrünü önemli ölçüde arttırır
 • Köprü (bridging) ve buz sarkıtları (icicles) oluşturma eğilimi çok düşük olduğu için hata oranının azaltılması
 • 260-270 ° C’den optimum çalışma sıcaklığı
 • SN100Ce, mikro birleşen lehimin bakır içermeyen versiyonudur. Bu yeniden doldurma lehimi, kullanılan lehim banyolarındaki bakır içeriği çok yüksekse ve kabul edilen % 0,40-0,85 seviyesine düşürülmesi gerekiyorsa kullanılabilir.

Uygulama

SN100C, dalga lehimleme makinasında 260 ila 270 ° C arasında bir pota sıcaklığı gerektirir. Lehimin ıslatılması kolaylaşır ve dalgadan çıkışta, bileşenlere fazla lehim kalıntısı kalmaz. Köprü ve saçak oluşumu büyük ölçüde azalır. Cüruf oluşumu da oldukça minimize edilir. SN100C, seçici lehimleme (selective) sistemlerinde ve daha yüksek sıcaklıklarda da kullanılabilir.

Doküman İndir

ROHS_EN
SN100C Kurşunsuz Külçe Lehim MSDS_TR
SN100C Kurşunsuz Külçe Lehim TDS

SN100CS+ Çubuk Lehim

SN100C alaşımı ile aynı özellikleri göstermekte olup içindeki Germanyum oranı daha fazladır. (250 ppm) Bu sayede cüruf oranı çok daha minimize edilip proses kolaylığı sağlamaktadır.

Doküman İndir

ROHS_EN
SN100CS+ Kurşunsuz Çubuk Lehim MSDS
SN100CS+ Kurşunsuz Çubuk Lehim TDS

SN63PB37 Çubuk Lehim

STANNOLOY alaşımları, ultra saf metallerden üretilmiştir. Metalik olmayan kirlilikler ilave bir arıtma işlemi ile uzaklaştırılır.

Ürün Avantajları

 • Normal çalışma sıcaklığının biraz altında olan lehim banyosu sıcaklıklarında bile daha iyi ıslanma özelliği gösterir, ısıya duyarlı bileşenlerin zarar görmesi riskini azaltır.
 • STANNOLOY, özellikle SMD dolgulu PCB’lerin dalga lehimi için kullanılır, çünkü çok düşük viskozite, yüksek montaj yoğunluğu, düşük lehim uygulaması, minimum metal kirliliği ve oksit içeriği burada özellikle önemlidir.
 • STANNOLOY temiz ve sağlam lehim bağlantılarına sahiptir. STANNOLOY’un mükemmel akış özellikleri nedeniyle lehimleme kusurlarının sayısı en aza indirilmiştir.

Doküman İndir

SN63PB37 Stannoloy Kurşunlu Çubuk Lehim TDS